Ferie 2018

Część dzieci ferie zimowe spędziła w domach rodzinnych. Na pozostałych w Placówce czekały różne atrakcje. Były wyjazdy na kręgle, do kina, basen i zaprzyjaźnionego zakładu kosmetycznego. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu księży oraz dofinansowaniu z Parafii Piotra i Pawła w Pucku, większość dzieci mogło spędzić tydzień na atrakcyjnym wyjeździe do Białego Dunajca. W górach młodzież przyjemnie i aktywnie spędzała czas, gdzie uczestnicy brali udział w kilku wycieczkach oraz uczyli się jazdy na nartach. 

Dziękujemy sponsorom i wszystkim, którzy pomogli przy organizacji wyjazdu dla Naszych dzieci !

 

7.12.2017r. Wyjazd do Teatru

Dzięki współpracy z Fundacją Sedlaka dzieci i młodzież z Placówki uczestniczyły w wyjeździe do Teatru w Gdańsku, gdzie wystawiano sztukę "Być jak Charlie Chaplin". Monodramat to próba zmierzenia się z legendą. Chaplin był największym komikiem okresu kina niemego a jego znakiem rozpoznawczym był czarny melonik, laseczka oraz wąsik. Oprócz spektaklu dzieci zwiedziły także teatr, gdzie każdy mógł zajrzeć za kulisy.

 

31.10.2017r. Happy Halloween

W Studiu Fotograficznym Nicole Mind w Lubkowie młodzież uczestniczyła w zabawie z okazji Helloween. Poza Happy Halloween Party było malowanie twarzy, kilka niespodzianek oraz sesja zdjęciowa zorganizowana dla każdego uczestnika, kt ry eksponowal swoje przebranie.

 

Zajęcia teatralne

Od połowy października w placówce, dzięki wspołpracy z Fundacją Sedlaka, prowadzone są warsztaty teatralne. W ramach realizowanego projektu "Morze kultury - głębia sztuki" w poniedziałki do dzieci przyjeżdża aktor, który prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wszyscy

wychowankowie mogą uczestniczyć w warsztatach oraz próbować własnych sił w trudnej sztuce jaką jest aktorstwo. Oprócz nowych wyzwań i zainteresowań dzieci po prostu dobrze się bawią i uczą podczas zajęć.

 

23.06.2017r. Festyn Dębki "Ścinanie Kani"

W piatek młodzież i dzieci uczestniczyły w Heppeningu w Dębkach. Przedstawienie łączyło muzykę, malarstwo, teatr oraz elementy obrzędowości kaszubskiej. Był miejscowy chór, teatr, saksofonista, żolnierze oraz malowanie kaszubskich wzorów a także aktorów przez dzieci. Zabawa była przednia z elementami kultury i historii Kaszub.

Od połowy XIX wieku ścinanie kani związane było z obchodami świętojańskimi, a także Zielonomi Świątkami i Bożym Ciałem. Ceremonia rozpoczynała się przybyciem wszystkich mieszkańców, następnie wójt i Rada Starszych odczytywali publicznie wyrok obwiniający kanię za wszelakie zło i skazywali na śmierć przez ścięcie. Następnie miał miejsce uroczysty pochówek. W tych regionach Kaszub gdzie nie udało się schwytać kani, ścinano wrony lub kury. Etnografom nie udało się do tej pory w pełni jednoznacznie wyjaśnić  znaczenia ani pochodzenia tego obrzędu. Prawdopodobnie ceremonia ta miała być przestrogą dla ludzi, jako że odczytujący wyrok zawsze nawiazywał do spraw społeczności wiejskiej i ostrzegał, że za czyny, za które skazuje kanię, ludzie także mogą ponieść odpowiedzialność.

 

Dzień Dziecka 2017

Ten szczególny dzień dla dzieci spędziliśmy wspólnie i aktywnie. Jak, co roku rozegrane zostały mecze w siatkówkę i piłkę nożną, pomiędzy wychowankami i kadrą pedagogiczną. Wieczorem był wspólny grill oraz paczki dla wszystkich ze słodkościami. Na tym jednak nie skończyły się atrakcje. Nastepnego dnia młodzież uczestniczyła w grupowej zabawie i strzelaniu kolorowymi kulkami w Paintball. Młodsi wychowankowie z kolei wyjechali do Aqua Parku w Redzie, gdzie mogli się zrelaksować oraz pobawić się w wodzie spędzajac miłe popołudnie.

Wszystkim dzieciom w ich dniu życzymy dużo uśmiechu!

 

Wielkanoc 2017

Pracownicy oraz młodzież i dzieci z placówki życzą aby Święta Wielkanocne przyniosły nam dużo radości, uśmiechu oraz wiele życzliwości. By stały się zalążkiem wzmacniania naszych więzi rodzinnych i miłości w naszych domach.

 

13.04.2017r. Wycieczka do Multikina

Czwartek był dniem wolnym od zajęć szkolnych, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Młodzież, która pozostała w placówce wybrała się wraz z opiekunem na wycieczkę do Multikina, aby wspólnie i miło spędzić popołudnie.

Następne dni to już czas, który upłynie na przygotowaniach do Wielkanocy.

 

1.04.2017r. Wyjazd na mecz Ekstraklasy

Dzięki uprzejmości klubu Arka Gdynia i udostępnienia nam darmowych biletów, po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w ciekawym widowisku sportowym. W pięknej słonecznej pogodzie i miłej atmosferze młodzież obejrzała mecz najwyższej klasy rozgrywkowej. Wynik był niekorzystny dla gospodarzy, Arka uległa 2-4 Górnikowi z Łęcznej. Emocji oraz bramek było sporo a mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut, kiedy piłkarze gospodarzy dążyli do wyrównania.

 

22.03.2017r. Wizyta dzieci w OSP w Starzynie 

Dzięki uprzejmości strażaków ze Starzyna udało się zorganizować dla naszych podopiecznych ciekawe zajęcia. Na terenie remizy starżackiej młodzież i dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy strażaków. Dzieci obejrzały dokładnie budynek i sprzęt, który pozostaje do dyspozycji ochotników. Wszyscy chetni mogli zasiąść w kabinie ratowniczego samochodu oraz własnoręcznie przetestować ekwipunek strażacki. Była także specjalna pogadanka na temat pierwszej pomocy i łańcucha ratunkowego. Planowane są kolejne wizyty w remizie z udziałem naszych dzieci. Ponadto wszyscy chetni mogą uczestniczyć w spotkaniach dla mlodzieży organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Starzynie.

 

Ferie 2017

Część naszych dzieci skorzystała z przerwy zimowej w szkole i wyjechała do swoich domów spotkać się z najbliższymi osobami. Niestety nie wszyscy ten czas spędzali w rodzinnym gronie. Dla tych, którzy pozostali w placówce przygotowaliśmy kilka atrakcji. Były wyjazdy do kina na wybrane filmy, zajęcia manualne czy rekreacja na sportowo. Odwiedziliśmy gdyński JUMP CITY gdzie wszyscy skakali i bawili się na wesoło. Był także dzień spędzony w puckim MOKSiR oraz na kręgielni. Teraz na kolejną dłuższą przerwę dzieci poczekają do Wielkanocy i majówki a potem już za pasem wakacje...

 

4.12.2016r. Motocyklowe Mikołajki

Drugi rok z rzędu niespodziankę Naszym Dzieciom zrobili Mikołaje na motocyklach ze Stowarzyszenia STORM RAIDERS we Władysławowie. Przyjechali w południe na swoich pięknych maszynach do naszej placówki i obdarowali wszystkie dzieci paczkami. Dzieci były zaskoczone, że  Mikołaje poruszają się oprócz sań także motocyklami, ale z drugiej strony były bardzo szczęśliwe i zadowolone z prezentów.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM CZŁONKOM STOWARZYSZENIA STORM RAIDERS Z WŁADYSŁAWOWA ZA PIĘKNY PREZENT. UŚMIECH NASZYCH DZIECI JEST BEZCENNY!

SERDECZNIE POZDRAWIAMY!

 

10.10.2016 r. Wizyta Policjantów

Tego dnia gościliśmy w placówce funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Panie policjantki rozmawiały z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drogach, szczególnie podczas powrotu ze szkoły lub zajęc po zmierzchu. Mówiły także o prawach dzieci i obowiązkach nieletnich. Poruszony został także temat niewłaściwego zachowania w stosunku do innych osób, zarówno na terenie szkoły jak i poza nią oraz konsekwencjach z tym związanymi. Nie zabraklo także pytań o ciężką i trudną pracę jaka wykonują wszyscy policjanci.

Serdecznie dziękujemy za  spotkanie i profilaktykę!

 

20-21.05.2016r. Wycieczka do Warszawy

W piątek rano młodzież i dzieci z placówki wyjechały do stolicy na dwudniową wycieczkę. Piewszego dnia czas został zagospodarowany na spacer ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, śladami wielkich Polaków. Dzieci zobaczyły pomniki Mikołaja Kopernika, kardynała Wyszyńskiego, księcia Józefa Poniatowskiego a także naszych wieszczy Adama Mickiewicza i Bolesława Prusa. Następnie wszyscy udali się na Plac Zamkowy, by wraz z przewodnikiem zwiedzać Zamek Królewski.

  Drugi dzień zaczął się od wizyty w Muzeum Techniki i Przemysłu, był seans w planetarium i zwiedzanie ekspozycji. Oczywiscie nie mogło obyć się bez wizyty na Tarasie Widokowym na szczycie Pałacu Kultury i Nauki, gdzie podziwiano panoramę Warszawy. Pogoda dopisywała i wszyscy wrócili uśmiechnięci.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym dzieci mogły zobaczyć stolicę i przywieźć do domu mnóstwo pozytywnych wrażeń i niezapomnianych wspomnień!!!

 

1.04.2016r. - Wyjazd do Gdyni

Kolejny raz dzieci i młodzież z naszej placówki mogły uczestniczyć w sportowych emocjach na stadionie Miejskim w Gdyni. Miejscowa dryżyna Arki Gdynia zmierzyła sie w ramach rozgrywek o mistrzostwo I Ligi z Pogonią Siedlce. Po 90 minutach sportowej walki i zaangażowania z obu stron na boisku, wygrali gospodarze 3 -0. Pogoda z uwagi na wczesną wiosnę nie rozpieszczała, było dość chłodno, ale emocje zrekompensowały młodzieży wszystkie niedogodności. Wycieczka i aktywnie spędzony wieczór zadowolił większość dzieci i młodzieży.

Pozdrawiamy organizatorów i dziękujemy za darmowe wejściówki Klubowi!

 

Wielkanoc

Tęczowych pisanek, na stole pyszności, mokrego Dyngusa i wspaniałych gości. Niech to będzie czas uroczy, miłej Wielkiej Nocy!

Życzy: Kadra i wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kłaninie

 

4.03.2016r. Wsparcie od sklepu BRICOMARCHE w Pucku

Miło nam poinformować, że na początku roku Placówka otrzymała pokaźną sumę pieniężną wsparcia od sklepu BRICOMARCHE w Pucku i Fundacji Muszkieterów.  Kolejna już świąteczna zbiórka zaowocowała przekazaniem 3500 tys. złotych na rzecz naszych dzieci. Pieniążki będą spożytkowane na wycieczki i wyjazdy podopiecznych oraz na inne potrzeby.

Dziękujemy Prezesowi Panu Markowi Warmowskiemu za piękną inicjatywę i pamięć o nas! Gorąco pozdrawiamy!

 
 

Ferie 2016

Jak co roku podczas ferii zimowych dzieciom, które zostały w Placówce, staraliśmy się atrakcyjnie zagospodarować wolny czas. Oprócz gier i zabaw zorganizowanych na terenie ośrodka był wyjazd na kręgielnię sportową. Wychowankowie wybrali się także na dwa seanse w Multikinie, które chcieli obejrzeć. Wyjazd ten połączyliśmy z wyjściem do restauracji. Dla wszystkich dziewczyn został zorganizowany wyjazd do zaprzyjaźnionego Instytutu Estetycznego w Rumi na ul. Asnyka. Dzięki uprzejmości wlaścicielki dziewczyny mogły korzystać z różnego rodzaju zabiegów upiększających. Przy tej okazji jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Czas jednak szybko mijał i po okresie wolnego trzeba było wrócić do ukochanej szkoły.

 

Mikołajki i święta

Grudzień to oczywiście czas świąt, życzeń i prezentów. Dnia 6 grudnia gościliśmy na terenie placówki niezwykłych Mikołajów na motocyklach. Stowarzyszenie Motocyklistów z Władysławowa Storm Riders oprócz prezentów dla dzieci zapewniło również inne atrakcje związane z oglądaniem i prezentacją swoich wspaniałych maszyn. Odwiedzili nas także i obdarowali dzieci prezentami lokalni samorządowcy powiatowi.

Przekazane zostały nam także paczki z innych organizacji, między innymi Szkoły Językowej dla Dzieci Helendoron z siedzibą w Pucku, Caritas Puck oraz od wielu życzliwych i zaprzyjaźnionych nam osób. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pamięć i upominki!

    
 

18.11.2015r. Wycieczka do muzeum

W godzinach popołudniowych dzieci i młodzież odwiedziły Muzeum Techniki Wojskowej "GRYF" mieszczące się w Dąbrówce koło Wejherowa. Muzeum gromadzi sprzęt wojskowy z różnych okresów z naciskiem na lata przypadajace w czasie II wojny światowej. W obiekcie znajduje się kilka sal bogato wyposażonych w kolekcje uzbrojenia wojsk polskich, radzieckich i niemieckich z tamtego okresu. Młodzież mogła także obejrzeć pokaźne zbiory pocisków czy min wojskowych. Największą atrakcją cieszyły się jednak pojazdy wojskowe i ciężki sprzet z czołgami i pojazdami opancerzonymi, na zdjeciach poniżej. Pojazdy, samochody, motocykle czy szybowiec mieściły się w kilku hangarach dostepnych dla zwiedzajacych. Jak mówił przewodnik wszystkie pojazdy są sprawne i często biorą udział w filmach czy inscenizacjach na terenie całego kraju. 

 

18.10.2015r. Wizyta sportowców

W niedzielne popołudnie gościliśmy w placówce młodych, zdolnych sportowców, pochodzących z naszego regionu. Odwiedziła nas 16 letnia Klaudia Słowińska (na zdjęciu poniżej w dolnym rzędzie pierwsza od prawej), która trenuje piłkę nożną w klubie Sztorm AWFiS Gdańsk oraz Arkadiusz Proena lat 19, który na co dzień gra w III - ligowym Bałtyku Gdynia. Dodajmy, że oboje są wychowankami klubu MKS Władysławowo. Pierwsza o swojej przygodzie z piłką opowiadała Klaudia. Uzdolniona nastolatka gra ze swoją drużyną w Ekstralidze Kobiet. Ponadto regularnie powoływana jest na zgrupowania i mecze młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 17. Arkadiusz regularnie grywa w pierwszym zespole Bałtyku i cały czas robi postępy. Oboje opowiadali o codziennych treningach i wyrzeczeniach z tym związanych, o tym jak muszą godzić zajęcia w szkole ze sportem i wyjazdami na zgrupowania. Mówili jak dużo czerpią radości i przyjemności z gry w piłkę nożną i jak wiele daje regularne uprawianie sportu. Na koniec goście odpowiadali na najróżniejsze pytania zadawane przez dzieci i młodzież, które także chciałyby w przyszłości regularnie trenować.

Dziękujemy gościom za przybycie i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!

 

3-13.08.2015r. Wyjazd do Trójmiasta

Drugiego miesiąca wakacji młodzież pozostająca w Kłaninie udała się na wymianę do innej placówki z Trójmiasta.

Dzięki temu dzieci mogły poznać specyfikę dużej aglomeracji. Nie zabrakło oczywiście atrakcji z plażowaniem czy wyjść do kina. Przy okazji udało się zwiedzić kilka ciekawych miejsc, w tym Stare Miasto w Gdańsku, molo w Orłowie czy Centrum Solidarności, gdzie młodzież zapoznaławała się z naszą najnowszą historią współczesną.

Pobyt w Trójmieście dostarczył dzieciom nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień.

 

20.07.2015r. Spływ Kajakowy

W lipcu udało się zorganizować spływ kajakowy. Nasza młodzież od jeziora Żarnowieckiego poddała się delikatnemu nurtowi rzeki Piaśnicy i popłynęła w kierunku morza w pobliże Dębek. Okolice świetnie nadają się na czynną rekreację i obfitują w bogatą florę i faunę, którą można podziwiać podczas spływu. Dopisała słoneczna pogoda i wszyscy uczestnicy wrócili uśmiechnięci z wycieczki.

 

25.06.2015r. - Zawody "Strzał do celu"

Dzięki Funduszowi Społecznemu Akumulator, Stowarzyszeniu EDUQ z Lęborka oraz Klubowi Strzeleckiemu GROT z Pucka, po uzyskaniu środków z mini grantu udało się zorganizować dla dzieci i młodzieży ciekawe zawody. Na strzelnicy przy MOKSiR w Pucku każdy z podopiecznych podchodził do dwóch konkurencji strzeleckich. Pierwszą były starzały z broni pneumatycznej z 25 metrów, kolejną strzelanie z broni kulowej do tarczy ustawionej na odległość 50 metrów. Następnie wyniki z obu tarczy sumowano. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Zabawa i rywalizacja udanie zachęcają dzieci do aktywnego spędzania czasu, rozwijania ich zainteresowań i talentów.

Jeszcze raz dziękujemy instruktorom i prezesowi klubu GROT za obsługę, pomoc i wspólnie spędzony mile czas!

 

28.05.2015r. - Zabawa na Orliku

Na boisku orlik w Starzynie już kolejny rok z rzędu rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy wychowankami placówki a kadrą pedagogiczną. W tym roku lepsi w sportowej rywalizacji okazali się wychowawcy, którzy w zaciętym meczu wygrali 8 – 4. Należy zaznaczyć, że bramki dla obu stron strzelały także dziewczyny i wychowawczynie, co dobrze świadczy o umiejętnościach i przygotowaniu do spotkania. Po meczu tradycyjnie do późna wspólnie spędzano czas przy ognisku, gdzie pieczono kiełbaski i rozmawiano już o rewanżu :-)

 

19.03.2015r. - Zajęcia na strzelnicy

Dzięki uprzejmości prezesa Klubu Strzeleckiego GROT w Pucku nasza młodzież mogła uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Na początku wszyscy zapoznali się z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na obiektach strzelnicy mieszczącej się w budynku MOKSiR w Pucku. Następnie podczas krótkiego wykładu i zajęć praktycznych młodzież zapoznała się z bronią pneumatyczną. Oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć strzelania do tarczy, gdzie wszyscy próbowali swoich sił.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy za poświęcony czas naszym dzieciom i udostępnienie obiektów prezesowi i członkom Klubu Strzeleckiego GROT w Pucku!

 

14.03.2015r. - Wyjazd na mecz piłki nożnej

Tej soboty dzieci i młodzież wybrały się do Trójmiasta na imprezę organizowaną na Stadionie Miejskim w Gdyni. Wychowankowie znów mogli obejrzeć macz I ligi piłki nożnej rozgrywany pomiedzy drużynami Arki Gdynia i Stomilu Olsztyn, wynik 4 -1 dla gospodarzy. Nie brakowało więc bramek i emocji sportowych. Widowisko zadowoliło młodzież i stało na dobrym poziomie. Przed meczem był także czas na krótki spacer i kilka dłuższych chwil spędzonych w Centrum Handlowym "Riviera".

Dziękujemy klubowi Arce Gdynia za darmowe grupowe bilety !

 

Ferie 2015

Podczas tegorocznych ferii dzieci i młodzież, które spędzały ten czas w Placówce nie mogły narzekać na brak atrakcji. Podczas dwóch wolnych od szkoły tygodni podopieczni odwiedzili kilka ciekawych miejsc. Dziewczęta odwiedziły zaprzyjaźniony Salon Kosmetyczny w Rumi, gdzie korzystały z zabiegów. Dla wszystkich po raz kolejny zorganizowany został wyjazd na plywalnię we Władysławowie oraz na kręgielnię mieszczącą się przy MOKSiR w Pucku. Udało się także wyjechać na lodowisko do Wejherowa. W następnym tygodniu w ramach rozrywki intelektualnej była wycieczka do Centrum Eksperyment w Gdyni oraz Multikina, każdy zatem znalazł coś dla siebie.

 

09.02.2015r. - Kolejne wsparcie dla Naszych Dzieci

Drugi rok z rzędu Fundacja Muszkieterów i sklep Bricomarche z Pucka przekazały darowiznę pieniężną w kwocie 3,5 tysiąca złotych na rzecz dzieci z Placówki w Kłaninie. Konwój Muszkieterów od lat przekazuje środki i obdarowuje najmłodszych z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Zakres wspieranych placówek oraz środków z roku na rok zwiększa się.

Po rozeznaniu w lokalnym środowisku, każdy z wlaścicieli sklepów wspiera placówkę ze  swojego obszaru. Cieszymy się, że Pan Marek Warmowski właściciel sklepu Bricomarche w Pucku po raz kolejny zaangażował się w akcję charytatywną i wsparł naszą młodzież.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy za pamięć!

 

28.01.2015r. - Wizyta funkcjonariuszy policji.

W środę w naszej Placówce na zaproszenie gościliśmy funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich przeprowadzili z młodzieżą profilaktyczne zajęcia z zakresu wiedzy prawa dotyczącego nieletnich, a w szczególności odpowiedzialności z tym związanej. Zajęcia miały na celu ukazanie w jakich okolicznościach najczęściej dochodzi do łamania prawa przez osoby nieletnie, wchodzace dopiero w dorosłość, jak również przybliżenie późniejszych problemów i konsekwencji tych nieprzemyślanych zachowań. Po wykladach był czas na rozmowę i indywidualne pytania zadawane przez młodzież, na które policjanci chętnie udzielali wyczerpujących wyjaśnień.

Dziękujemy Komendantowi KPP w Pucku za wyrażenie zgody na zajęcia oraz
funkcjonariuszom za wizytę i prowadzenie!

 

Grudzień 2014r.

Wigilia Bożego Narodzenia i święta To szczególny okres dla każdego z nas a dla dzieci magiczny i wyjątkowy. W przeddzień wyjazdów podopiecznych do domów rodzinnych i najbliższych wszyscy razem spotkaliśmy się na uroczystej kolacji. Były smakowite potrawy wigilijne, świąteczne życzenia opłatkowe, prezenty i kolędowanie przy pachnącej lasem choince. W ten niezwykły czas życzymy wszystkim spokojnych i wesołych świąt oraz ślemy gorące podziękowania dla wszystkich sponsorów, którzy wsparli hojnie prezentami nasze dzieci: Sklep Wielobranżowy Ewa w Pucku, Hurtownia Furman z Łebcza, Sklep Magmar z Pucka oraz Salon Alsen Olo Net mieszczący się w Pucku. Oczywiście wszystkich dołączamy do galerii naszych przyjaciół i sponsorów.

Serdecznie wszystkim dziękujemy !

 

22.11.2014 r. - Wizyta w kręgielni

W sobotę młodzież z Placówki wybrała się do kręgielni mieszczącej się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku. Kolejny raz dzieci spędzały czas aktywnie i na sportowo. Urozmaicone zajęcia były okazją do świetnej zabawy czy rywalizacji. Dodatkowo pobyt i wypoczynek w tego typu miejscach uczy naszą młodzież pozytywnego zagospodarowywania czasu wolnego i propaguje zdrowy tryb życia.

 

24.10.2014 r. - Porządkowanie grobów

Nadchodzące w dniu 1 listopada święto Wszystkich Świętych jest czasem zadumy i rozważań nad przemijaniem. Ksiądz z parafii Św. Michała Archanioła ze Starzyna, co roku organizuje opiekę nad opuszczonymi grobami. W tych dniach dzieci i młodzież z Placówki opiekują się tamtejszymi mogiłami dziecięcymi. W tym celu uporządkowane zostały nagrobki i teren wokół nich. Ponadto Nasza młodzież podjęła się całorocznej opieki nad dwoma opuszczonymi grobami.

 

20.10.2014 r. - Zajęcia na basenie

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem EDU-FIT Sport z Pucka udało się dla naszych podopiecznych zorganizować cykliczne wyjazdy na basen w Gniewinie. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczą w aktywnym wypoczynku, który pozwala miło i przyjemnie spędzić czas na pływalni. Pierwszy wyjazd po wakacjach odbył się pod koniec września. Kolejna wizyta na basenie odbędzie się w najbliższą sobotę.

 

29/30.08.2014r. - Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc w Bydgoszczy

W festiwalu biorą udział dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski. Celem imprezy jest propagowanie kultury artystycznej oraz zachęcanie młodzieży do rozwijania swoich talentów i zainteresowań. Uczestnicy mogli występować w różnych kategoriach m.in.: plastyka, fotografia, muzyka czy taniec. Cieszyliśmy się ogromnie, że do ścisłego finału organizowanego pod koniec wakacji w Bydgoszczy zostały zakwalifikowane dwie nasze podopieczne. Dziewczyny zgłosiły swoje prace w kategoriach plastyka i fotografia. Jednakże to był dopiero przedsmak emocji i dobrych wiadomości. Jak okazało się już podczas festiwalu Nasza podopieczna zdobyła II nagrodę w kat. plastyka i wróciła do Placówki z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Jesteśmy szczególnie dumni z tej nagrody.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

.08.2014 r. - Podziękowania dla właścicieli Gospodarstwa Ogrodniczego z Gniewowa.

W ostatnich dniach zostaliśmy hojnie obdarowani przez firmę z Gniewowa zajmującą się uprawą drzew i krzewów ozdobnych. Właściciele przekazali na rzecz naszej Placówki najróżniejsze okazy pięknych drzewek, krzewów oraz kwiatów. Wszystkie egzemplarze samodzielnie zasadzimy tak aby upiększyć nasz teren przed ośrodkiem. Postaramy się także włożyć maksimum pracy w ich pielęgnację.

Serdecznie dziękujemy właścicielom Barbarze i Ryszardowi Zielińskim za wsparcie i oczywiście dołączamy firmę do naszej galerii sponsorów!

 

5.07.2014 r. Krokowa - Skandia Maraton Lang Team 

W tym dniu w Krokowej odbyła się kolejna edycja maratonu. Wychowankowie Placówki zostali zaproszeni do udziału w imprezie połączonej w tym roku ze szlachetną inicjatywą „Pozytywne obroty”. Podczas maratonu można było zadeklarować jaki dystans przejedziemy na trasie lub na rowerze stacjonarnym. Odpowiednio za każdym przejechanym kilometrem kryła się określona suma pieniążków, która następnie została przeznaczona na zakup rowerów dla Domów Dziecka. Miło nam poinformować, że dla podopiecznych Placówki w Kłaninie oraz Pogotowia Opiekuńczego w Minkowicach przekazano w sumie 9 pięknych rowerów. Sprzęt sportowy na pewno przyczyni się do aktywnego spędzania wolnego czasu przez młodzież i dzieci.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów !

 

6.06.2014 r. - Mecz Polska - Litwa

W piątek na PGE Arenie w Gdańsku reprezentacja Polski w piłce nożnej mierzyła się w meczu towarzyskim z Litwą. Dzięki uprzejmości PZPN i przekazaniu darmowych biletów nasza młodzież mogła uczestniczyć w tym sportowym wydarzeniu. Polska wygrała 2 – 1 a na boisku nie zabrakło największych gwiazd naszej drużyny z Robertem Lewandowskim i Łukaszem Piszczkiem na czele. Dzieci kolejny raz atrakcyjnie i na sportowo spędziły wspólnie czas. Nikt nie oszczędzał gardła, by głośno dopingować naszych piłkarzy.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy PZPN!

 

1.06.2014 r. - Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w sobotę na boisku orlik w Starzynie odbył się coroczny mecz piłki nożnej pomiędzy kadrą pedagogiczną Placówki a podopiecznymi. Sportowa rywalizacja była zacięta i wyrównana. Młodość, spontaniczność i wydolność wzięły górę nad doświadczeniem. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to znów na drugą stronę. Wynik hokejowy 10-8 dla podopiecznych odzwierciedla zatem zaciętą rywalizację do końcowych sekund spotkania. Po meczu wszyscy uczestnicy udali się na zorganizowane ognisko. Wspólny odpoczynek, posiłek i pieczenie kiełbasek sprawiły, że emocje powoli opadły a czas do późnych godzin wieczornych minął bardzo szybko i przyjemnie. Nie zabrakło oczywiście drobnych upominków dla dzieci.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwyciestwa Naszej młodzieży!

 

17/18.05.2014 r. - Noc Muzeów

To noc podczas której uczestnicy mogą bezpłatnie korzystać z zasobów najróżniejszych muzeów, galerii sztuki, historii, wystaw czy centrów kultury. Młodzież z Placówki kolejny raz wybrała się w tą niezwykłą noc na wyprawę do Trójmiasta. Przy okazji zwiedzania ciekawych miejsc udało się także zorganizować wejście na seans filmowy. Uczestnicy wrócili do domu bardzo późno, nikt jednak z obecnych nie żałował wyjazdu!

Dziękujemy Panu Piotrowi za pomoc w wyjeździe i organizacji!

 

19.03.2014 r. - Mecz Pucharu Polski

W środę 19 marca młodzież i dzieci z Placówki kolejny raz mogły uczestniczyć w sportowym widowisku. Na Stadionie Miejskim w Gdyni rozgrywany był ćwierćfinałowy pojedynek w ramach Pucharu Polski pomiędzy drużynami Arki Gdynia i Miedzi Legnica. Mecz zakończył się remisem 1-1, w którym nie brakowało emocji i kartek różnego koloru. Sportowa rywalizacja do końca meczu trzymała w napięciu. Rewanż odbędzie się za tydzień i awans do nastepnej rundy jest sprawą otwartą.

Dziękujemy Klubowi za darmowe bilety!

 

11.02.2014 r. - Wsparcie od BRICOMARCHE w Pucku

Miło nam poinformować, że sklep Bricomarche w Pucku wraz z Fundacją Muszkieterów przekazał na rzecz Placówki kwotę o wartości 3,5 tys. zł. i tym samym dołączył do grona naszych sponsorów i przyjaciół. Szczególnie dziękujemy Prezesowi Panu Markowi Warmowskiemu, który na terenie sklepu w dniach od 6 grudnia do 31 stycznia br. zorganizował akcję charytatywną na rzecz Placówki w Kłaninie. Dnia 11 lutego br. na terenie sklepu oficjalnie został przekazany wychowankom i dyrektorowi Placówki czek z wypisana kwotą, która wcześniej wpłynęła na konto ośrodka. Na ręce Prezesa zostały przekazane podziękowania od pracowników i wychowanków Placówki.

Okazana pomoc finansowa w całości zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby Naszych dzieci. Jeszcze raz gorąco Dziękujemy!

 

6.02.2014 r. - Wizyta u kosmetyczki

Wyjazd do kosmetyczki był szczególnie atrakcyjny dla damskiej części naszej małej społeczności. Wychowanki mogły z bliska zobaczyć jak wygląda praca w salonie kosmetycznym. Dziewczyny zapoznały się z technikami profesjonalnego wizażu. Korzystały z szeregu zabiegów, takich jak malowanie czy manicure oraz wysłuchały cennych uwag dotyczących doboru odpowiedniego koloru czy rodzaju farb.

Serdecznie dziękujemy Pani Lilianie Kustosz - Kamińskiej właścicielce Instytutu Estetycznego w Rumi, przy ul. Asnyka 1B za mozliwość skorzystania z szeregu usług, które oferuje swoim klientom.

 

FERIE 2014

Od 20 stycznia do 2 lutego w województwie pomorskim trwają ferie. Większość wychowanków wyjeżdża na wypoczynek do domów rodzinnych lub swoich opiekunów. Niestety nie wszystkie dzieci mają taką możliwość. Dla młodzieży, która pozostała w Placówce zorganizowano wyjazdy na pływalnie do Władysławowa. 

Oprócz basenu były także wycieczki do Multikina w Rumi, gdzie młodzież mogła wybrać seanse w których chciała uczestniczyć. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji COS za zniżki na pływalnię, z których skorzystać mogły Nasze dzieci!

 

19.12.2013 r. - Wigilia

Dnia 19 grudnia w Placówce odbyła się wspólna Wigilia. Jeszcze przed samą uroczystością podopieczni zaprezentowali z Panią pedagog Jasełka, które w nowoczesnej formie zaskoczyły wszystkich zebranych. Po przedstawieniu do kolacji wigilijnej zasiedli wszyscy wychowankowie wraz z opiekunami i pracownikami Placówki. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz prezenty pod choinką dla dzieci. Wszyscy jedli potrawy z wielką ochotą i smakiem. Na zakończenie nie zabrakło zgodnie z tradycją wspólnego kolędowania.

W kolejnych dniach podopieczni wyjeżdżają do domów i najbliższej rodziny.

Wszystkim życzymy pogodnych, zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

 

3.12.2013 r. - Pogadanka i spotkanie z dietetykiem

Na zaproszenie do Placówki przyjechała Pani dietetyk. Na początku spotkania młodzież wysłuchała krótkiego wykładu na temat zdrowego stylu życia i jak ważne jest prawidłowe odżywianie. Specjalista wyjaśnił na czym polega umiejętność odpowiedniego doboru i komponowania produktów żywnościowych, ile posiłków w zależności od wysiłku i wykonywanych czynności należy spożywać w ciągu dnia oraz jakie produkty należy wybierać i jaka jest ich kaloryczność. W drugiej części spotkania głos należał już do dzieci, które zadawały mnóstwo pytań. Pani dietetyk w miarę posiadanego czasu i wiedzy zaspokajała ciekawość wychowanków.

Serdecznie dziękujemy za owocne spotkanie.

 

16.11.2013 r. -  Wycieczka do Jastrzębiej Góry i Hotelu Zew Morza

W sobotę podopieczni Placówki wyjechali nad morze. Dzieci zwiedzały okolicę i podziwiały uroki najdalej na północ wysuniętej plaży w Polsce. Młodzież spacerowała po Promenadzie Światowida w Jastrzębiej Górze i wybrała się na wycieczkę po okolicznych lasach Ostrowa. Jednak najatrakcyjniej zapowiadającym się punktem wycieczki był pobyt w Hotelu Zew Morza. Dzięki uprzejmości dyrekcji, wychowankowie mogli bezpłatnie skorzystać z basenu, jacuzzi czy sauny mieszczących się w obiekcie. Sobotnie popołudnie upłynęło więc miło i przyjemnie a dzieci wróciły zadowolone do Placówki. Dyrekcja Hotelu zapewniła Nas, że młodzież z Placówki będzie mogła systematycznie korzystać z basenu. Serdecznie dziękujemy!

 

17.10.2013 r. - Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni

Młodzież w godzinach wieczornych wybrała się do teatru na spektakl "Chłopi". Znana lektura przedstawiona w atrakcyjny sposób przyciaga na widownię starszych i młodszych. Sztuka wyreżyserowana na scenie przez Wojciecha Kościelniaka charakteryzuje się dobrą muzyką, wielobarwnością oraz porusza w dalszym ciągu aktualne problemy jednostek i małej społeczności. Podopieczni Placówki na żywo mogli uczestniczyć w premierze musicalu, który pierwszy raz w tej formie został przedstawiony na scenie. W "Chłopach" odnajdziemy wszystko to, co charakteryzuje społeczeństwo i jednostkę. Mamy tam panoramę różnorodnych charakterów, zachowań, różne motywacje wyborów; podkreślone przywiązanie ludzi do tradycji i gloryfikację pracy, która, choć nie daje komfortowego życia, nadaje mu sens i rytm. Pisarz Władysław Reymont otrzymał za ten utwór Nagrodę Nobla w 1924 roku.

 

5.10.2013 r. - Wyjazd na mecz piłki nożnej

Tego dnia grupa wychowanków wraz z opiekunami wybrała się na mecz piłki nożnej do Gdyni, w ramach rozgrywek I ligi. Drużyna gospodarzy Arki Gdynia podejmowała zespół Energetyka ROW Rybnik. Mecz wygrali goście 0 - 2, na trybunach panowała sportowa atmosfera i głośny doping.  Wycieczka była udaną, dopisała pogoda a przy okazji młodzież aktywnie spędziła sobotnie popołudnie na stadionie w Gdyni.

Dziękujemy Klubowi za udostępnienie darmowych wejściówek.

 

14.09.2013 r. - Zjazd zabytkowych samochodów

Dnia 14 września br. na terenie Placówki w Kłaninie odbył się zjazd zabytkowych mercedesów. Uczestnicy prezentowali swoje auta z bogatą historią. Młodzież miała mozliwość obejrzenia samochodów, zasiąść za kierownicą najciekawszych eksponatów oraz uczestniczyć w jazdach pokazowych. Na miejscu odbył się także konkurs wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego i bezpieczenstwa na drogach, w którym uczestniczyli podopieczni Placówki. Na zjeździe obecny był Starosta Pucki Pan Wojciech Dettlaff oraz przedstawiciel Urzędu Gminy Krokowa, który w imieniu Wójta Henryka Doering wręczył dzieciom nagrody rzeczowe.

Jazda próbna 

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom, sponsorom i uczestnikom zjazdu!